Yönetim

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Ercan, 1986 yılında Konya’da doğdu. TED Ankara Koleji lise eğitimi sonrası, 2007 yılında İngiltere’de Leicester Üniversitesi, İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ali Ercan seramik, turizm, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Grubu bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. 
Ercan Şirketler Grubu bünyesinde gayrimenkul geliştirme, e-ticaret, inşaat, seramik, turizm ve sanayi konularında pek çok projeyi hayata geçirmiştir. Seramik, granit üretimi ve finansal yönetim hakkında üst düzey bilgi ve deneyime sahip olan Ali Ercan, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da kurucu üye olarak yer almaktadır. 2020 yılından bu yana, Bien Finans Faktoring A.Ş. kurucu Genel Müdürüdür. Mart 2022’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yavuz Erkmen, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Muğla Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. 2009 yılına kadar çeşitli finans kuruluşlarında görev yaptı. 2009 yılında göreve başladığı T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ye yaklaşık on yıl hizmet eden Sayın Erkmen, 2018 yılında Ziraat GSYO A.Ş.’nin kuruluşu ile birlikte Yatırım Yönetimi Yöneticisi, 2019 yılından itibaren Yatırım ve Portföy Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olup, 2020 Aralık ayında Ziraat GSYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini Haziran 2021 yılına kadar sürdürmüştür.
2021 Ağustos ayında QUA Grubu bünyesinde Danışmanlık görevine başlayan Sayın Erkmen, Mart 2022’de Bien Finans Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi
M. Armağan Saraçoğlu, 1974 yılında Amasya’da dünyaya geldi. 1998 yılında üniversiteden mezun olur olmaz Türkiye İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı unvanı ile çalışma hayatına başladı. İş Bankası’nda toplam 22 yıl görev yapan Sayın Saraçoğlu, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde Müdür Yardımcısı unvanı ile 4 yıl, İştirakler Bölümü’nde Banka ve Finans İştiraklerinden sorumlu Birim Müdürü unvanı ile 2,5 yıl, Bankanın iştiraklerinden İş Faktoring A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile 5 yıl görev yapmış, son olarak 2018 yılında Banka’nın Lefkoşa / KKTC şubesi müdürlüğü görevine atanmıştır. 3 yıl süre ile bu göreve devam eden Sayın Saraçoğlu 1 Ağustos 2021 tarihinde QUA Grubu’nda görev almıştır. Sayın Saraçoğlu muhtelif grup şirketlerinde genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 
2022 Mart ayı itibari ile Bien Finans Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi
Serkan Önem, 1980 yılında Gaziantep’te doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Finans kariyerine 2007 yılında Citibank Ankara Ticari Şube’de başlayan Serkan Önem, 2008 yılında Garanti Faktoring A.Ş. ile faktoring sektörüne adım attı. 2011-2014 yılları arasında Tam Faktoring A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Serkan Önem, 2014 yılında İş Faktoring A.Ş.’de çalışma hayatına devam etmiş ve 2020 yılına kadar Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. 
Kasım 2020 yılında Ercan Şirketler Topluluğu bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katılmıştır. Haziran 2021 yılından bu yana yine grup bünyesinde yer alan Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. kurucu Genel Müdürü görevini yürütmektedir. Mart 2022’den bu yana Bien Finans Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi
A.Deniz Kızılkaya, 1971’de İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden 1993’de mezun olmuştur. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans tezli programına devam etmektedir. İş hayatına Enka Holding A.Ş.’de başladıktan sonra Türkiye’nin ilk faktoring şirketi Aktif Finans Factoring A.Ş.’de (şu anki Garanti Faktoring A.Ş.) management trainee olarak pazarlama bölümünde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra hem banka içi faktoring bölümlerinde hem de faktoring şirketlerinde pazarlama ve muhabir ilişkileri görevlerinde bulunmuştur. İş Faktoring A.Ş. ve Garanti Faktoring A.Ş.’de Uluslararası Faktoring ve Muhabir İlişkileri bölümlerinin kuruculuğunda bölüm müdürü olarak yer almıştır. 2021 yılı başında bir fintech şirketinin kurucu Genel Müdürü ve grubun uluslararası banka ilişkileri yönetciliğini yapmıştır. 
Kasım 2021 itibarıyla QUA Grubu bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Deniz Kızılkaya, iyi seviyede İngilizce ve orta seviyede Fransızca bilmektedir. Türkiye Kürek Federasyonu Kadın Komisyonu üyesidir. Mart 2021’den bu yana Bien Finans Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.ÜST YÖNETİM

Genel Müdür Yardımcısı / Genel Müdür Vekili
Cengiz Erdinç, 1968’da Bilecik’de doğdu. 1989’da Dokuz Eylül Üniversitesi İkdisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitirdi. 1991-1998 yılları arasında Elginkan Holding’e bağlı, Serel Seramik Sanayi Tic. A.Ş.’de Muhasebe Şefi olarak görev almıştır. 1998 yılında Ercan Şirketler Grubu bünyesindeki Ercan Seramik A.Ş.’de Muhasebe Müdürü olarak göreve başlamış olup, 2020 yılına kadar Bien Yapı Ürünleri San. Tur. ve Tic. A.Ş. Mali İşler Direktörü görevini yürütmüştür. Halen Bien Yapı Ürünleri San. Tur. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.
Cengiz Erdinç, SMMM ve Bağımsız Denetçi belgesi sahibidir. 
2020 yılında kuruluşundan bu yana Bien Finans Faktoring A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı /Genel Müdür Vekili görevini yürütmektedir. 


Genel Müdür Yardımcısı
Feride Zeynep Bennett, 1972 yılında Yozgat’da doğdu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, 1995 yılında yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bilim Dalında tezli yüksek lisans programına başladı ve 1998 yılında tamamladı. Master öğrenimi sırasında Türkiye’de yeni şekillenmeye başlayan faktoring sektöründe çalışmaya başladı, uzmanlık tez konusu faktoring üzerinedir. 1996 -2005 yılları arası banka iştiraki ve banka dışı özel faktoring şirketlerinin kuruluşunda bulunmuş, yurtiçi ve ihracat faktoringi pazarlama, satış ve müşteri ilişkileri departmanlarında yönetici olarak görev almıştır. Bu süreçte engelli çocuklara destek programı ile engelli çocuklarla yaz kamplarında yer almıştır. 2005 Nisan ayında Fiba Faktoring A.Ş. Uluslararası Faktoring Departmanının ve muhabir ilişkilerinin yeniden kurulması için çalışmış ve 10 yıl kadar Birim Yöneticisi görevini yürütmüştür. Mesleki görevinin yanında, Holding’in bünyesinde, Gaziantep Oya Bahadır Yüksel Madde Bağımlısı Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezi’nin kuruluşu için Amerika’dan gelen doktorlara yardım ve rehberlik görevini üstlenmiştir. 2014 Ekim ayında QNB Finans Faktoring A.Ş.’de Uluslararası Fakoring Departmanının kuruluşunu gerçekleştirmiş ve yaklaşık 6 yıl Uluslararası Faktoring Bölüm Müdürü görevinde bulunmuştur.
2021 Mart ayında Bien Finans Faktoring A.Ş. Uluslararası Bölüm Müdürü olarak göreve başlamıştır. 2021 Haziran ayından bu yana Bien Finans Faktoring A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.