Hakkımızda

Bien Finans, Eylül 2020’de kurulmuş ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) faaliyet iznini Ocak 2021 itibari ile almıştır.
Bien Finans genç bir faktoring şirketi olmasına karşılık 50 yıldan fazla tecrübeye sahip Ercan Şirketler Topluluğu firmamızın kurucu ortağıdır.

Grubun ilk yatırımı 1965 yılında maden sektörüne olmuştur. Grup daha sonra turizm, yapı malzemeleri, seramik, enerji ve sigorta gibi gelişmekte olan sektörlere yatırım yapmıştır. Ercan Şirketler Topluluğu halen 5000 üzerinde çalışanı ile her geçen gün büyüyen bir güç olmaya devam etmektedir. Grubun gösterdiği başarının arkasında sürdürülebilir gelişime odaklanması ile yenilikçi ve dinamik yönetim anlayışı yatmaktadır. Grup aynı zamanda 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat yapmaktadır.

Bien Finans kurulma amaçlarından olan ihracat faktoringinin gelişimine katkı sağlamak için faliyete geçer geçmez, Mart 2021’de FCI üyesi olmuştur.

Yurt içi ve yurt dışı faktoring işlemlerinde müşterilerine inovatif ve uygulanabilir finansman alternatifleri ve çözümler sunmaktadır. Stratejilerini faktoring sektörünün iyi bir oyuncusu olma hedefiyle belirleyen Bien Finans, güçlü finansal yapısı, dengeli müşteri portföyü ve güvenilir markasıyla sektöründe örnek şirket kimliğini sürdürmektedir.